Nezaradené

Niekoľko dôvodov, prečo siahnuť po sviečkach zo sójového vosku

Zvyknete si doma zapáliť sviečku pre vytvorenie atmosféry, kvôli vôni, alebo len tak? Počuli ste už o sójových sviečkach, nazývaných tiež vegánske? Viete v čom sú lepšie ako klasické sviečky? Či už ste vegán, alebo nie, sviečky zo sójového vosku maju viacero výhod oproti tradičným sviečkam, pri výrobe ktorých sa používa parafín.

Ak chcete chrániť prírodu, svoju peňaženku, alebo aspoň svoje zdravie, možno budete preferovať tie zo sójového vosku. Ake sú hlavné výhodý?

  • sú 100% prírodný produktom;
  • majú čistejšie horenie;
  • horia o približne 50% dlhšie;
  • majú príjemnejšiu vôňu.

Sójový vosk je hydrogenovaný rastlinný olej zo sójových bôbov, ktorý tuhne pri izbovej teplote a neobsahuje žiadne umelé prísady. Neobsahuje žiadne toxické látky, ktoré by pri horení uvoľňoval, a teda je lepšou voľbou ako pre životné prostredie, tak aj pre vaše zdravie. Klasické sviečký sú vyrábané z parafínu, čo je ropný produkt a pri horení, alebo tavení sa tvoria škodliviný, ktoré sú škodlivé pre vaše zdravie.

Sójový vosk, keďže ide o rastlinný vosk, má čistejšie horenie, a neuvoľňuje sadze, ktoré by sa mohli uložiť napríklad na stenách. Rovnako aj pri zhasení sviečky, nevyprodukuje tmavý dym a zápach.

Má nižší bod topenia v porovnaní s parafínovým voskom, teda je tu menšie riziko popálenia pri náhodnom rozliatí roztaveného vosku na pokožku.

Vďaka nišiemu bodu topenia a ich rovnomernému topeniu vydžia horieť približne o 50% percent dlhšie v porovnaní s klasickou sviečkou. Aj ked su o par eur drahšie, pri zohľadneni ako dlho vám vydržia, výjdu vás nakoniec lacnejsie. Rozbolí vás hlava ked si zapalíte vonnú sviečku? Dôvod je jednoduchý. Do parafínového vosku sa vačšinou primiešavajú chemické vône. A spolu s toxínmi, ktoré sa uvoľňujú do vzduchu, môžu pôsobiť nepríjemne, dokonca spôsobovať bolesť hlavy.  Sójové sviečky používajú éterické oleje. Vôňa takýchto sviečok je príjemnejšia, sú voňavejšie, a nebude vás z nich bolieť hlava. Zaradili sme do ponuky niekoľko sójových sviečok po tom, čo sme ich vyskúšali. Naozaj vydržia spríjemnovať atmosféru dlhšie, a skvele voňajú. Čo viac, sú 100% prírodným produktom. Majú príjemný dizajn a pekné balenie, takže sú vhodné aj ako darček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *