Nezaradené

Na čo myslieť ešte pred nakupovaním nábytku a doplnkov?

Určite netreba podceniť plánovanie pred nakupovaním. Aby ste sa vyhli frustrácií a zdĺhavému nakupovaniu, možno dokonca sklamaniu, že kúsky spolu neladia, je dobré si premyslieť aspoň pár základných bodov ešte pre tým, ako sa pustíte do nakupovania nábytku alebo doplnkov.

Aký štýl sa vám páči?
Či už ide o domov, kaviareň, kanceláriu, či ide o jednu alebo viacero miestností, je dobré mať zvolený dizajnový štýl. K akému štýlu máte najbližší vzťah, je vám príjemný, aký štýl sa vám páči? Nevadí, ak to ešte neviete. Stačí si prelistovať pár časopisov venovaných dizajnu, pozrieť pár webstránok, prezrieť Instagram, navštíviť pár obchodov. To by vám mohlo pomôcť nájsť ten váš štýl, ktorý si viete predstaviť okolo seba.

Mať predstavu o vlastnom štýle vám určite pomôže pri výbere nábytku alebo doplnok. Zjednoduší vám to výber z množstva ponúkaných druhov, farieb, materiálov a na konci sa tiež vyhnete sklamaniu, že niektoré kúsky spolu neladia. Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili príjemne v prostredí, ktoré si vytvoríte.

Ako dlho má nábytok slúžiť?
Ak sa chystáte kúpiť nejakú kúsok nábytku a plánujete ho používať krátkodobo, možno rok, dva, nemusíte hneď siahať po drahých dizajnových kúskoch. Ak ho však plánujete mať dlhodobo, je potrebné, aby ste sa zamerali na kvalitné produkty. S kvalitou však rastie aj cena. Rovnako je to aj pri akceptovaní kompromisov, ak doplnok alebo kúsok nábytku nie je úplne podľa predstáv. Ak rozmýšľate, že nábytok chcete užívať dlhodobo, asi ku kompromisom nebudete naklonený, a to je pochopiteľné.

Záleží na kvalite?
Kvalita výrobku je určite dôležitá, ale samozrejme má vplyv na cenu. Je dôležité si ujasniť, ako veľmi je pre vás kvalita produktu dôležitá, akú dlhú dobu chcete výrobok používať, akú funkciu bude plniť. Taktiež do akého priestoru ho chcete umiestniť. Či je to detská izba, predsieň, obývacia izba, kaviareň, hotelová recepcia a podobne. Pri zariadzovaní reprezentatívnych priestorov budete pravdepodobne siahať po kvalitnejších produktoch, čo si vyžiada vyšší rozpočet. Kvalita materiálu a technického prevedenia je taktiež dôležitá, keďže má vplyv na životnosť nábytku.

Je materiál dôležitý?
Väčšina z nás sa zameriava najmä na výber druhu materiálu ako drevo, kov, tkanina, koža a podobne. Dôležité si je ale uvedomiť, aký účel a do akého prostredia nábytok umiestníme a ako veľmi bude využívaný. Pretože sú materiály, ktoré sú náchylnejšie k pretrhnutiu alebo sa ťažšie čistia. Ak zariaďujeme kaviareň, určite potrebujeme stoličky, ktoré nebude potrebné za krátku dobu vymieňať. Rovnako musíme vedieť, či nemáme nejaké obmedzenia, a teda sa musíme niektorým materiálom vyhnúť kvôli rôznym alergiám.

A ste pripravený nakupovať. Dúfame, že vám tieto body pomôžu uľahčiť a spríjemniť nakupovanie a zariaďovanie vášho domova alebo iného priestoru.

Želáme vám príjemne nakupovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *